Nasza witryna kresymagiczne.pl jest skierowana do miłośników dawnych Kresów, a także do tych którzy pragną poszerzyć wiedzę o ludziach, miejscach i zdarzeniach minionych oraz współczesnych na terenach dzisiejszej Litwy, Białorusi i Ukrainy. Stronę uzupełniamy na bieżąco, zamieszczając zdjęcia, prezentacje, relacje i artykuły. Wszystkich zainteresowanych oraz Przyjaciół Kresów prosimy o uwagi i kontakt z nami.
Katarzyna Węglicka i Marzena Woronow
Od 30 lat zajmuję się Kresami Rzeczypospolitej, spędzając tam corocznie wiele miesięcy, poznając nowych ludzi i rozmawiając z tymi których już znam, zbierając polskie ślady i dokumentując historię, kulturę oraz architekturę tych ziem, wędrując szlakami literackimi, zgłębiając wydarzenia z bliższej i dalszej przeszłości. Staram się na bieżąco ukazywać zmieniające się krajobrazy i utrwalać działalność pasjonatów rozsianych po naszych dawnych wschodnich rubieżach.
Stroną Kresy Magiczne składam Państwu propozycję współpracy, oferując spotkania lub nagrania audio-wideo (do ustalenia) o charakterze wykładów z szeroko pojętej tematyki kresowej. Każdy z nich, prócz opowieści, to także multimedialny pokaz zdjęć, tych archiwalnych jak i współczesnych oraz nieprzebrane źródło cytatów. W ofercie znajduje się już około 150 prezentacji, które trwają od godziny do dwóch, w zależności od tematu lub około 40 minut, jeśli są prezentowane w postaci nagrań w formacie MP4.
Pragnę też zaproponować przygotowanie prelekcji o interesującej Was tematyce – proszę o zgłaszanie zagadnień, osób, miejsc czy zdarzeń, o których chcielibyście posłuchać i wirtualnie je zobaczyć.
W ofercie Kresów Magicznych znajdują się także wszystkie moje zdjęcia (około 70 tysięcy), od najstarszych po te z 2019 roku. Kolejne pojawią się, gdy tylko granice państw znowu się otworzą!
Doceniam Twoje poglady, często tutaj bywam, serwerem proxy często się nakrywam, Czytam wiele postów, myślę, kontempluję, Twojego bloga nad wyraz szanuję 🙂
Z szacunkiem i podziwem ślędzę twego bloga, uważnie czytam wszystkie posty, to jest dobra i właściwa droga budować dydaktyczne „mosty”.
Och, jaka piękna stronka i ile tu ciekawych artykułów! Jest już póżno na rozczytywanie się, a ja dopiero tu trafiłam 🙁 Jednak przed nami weekend, wiec myślę, ze wszystkie Pań opracowania „łyknę”. Już cieszę sie na lekturę i mam nadzieje, ze znajde tu duzo ciekawych notatek, zwłaszcza o ukochanym Lwowie <3 Pozdrawiam autorki 🙂
Dziękujemy za miłe słowa. Pozdrawiamy również.